ÜNDER: AKADEMİSYENLER ÇANAKKALE’DE BULUŞTU

Üniversite Öğretim Elemanları Dayanışma Derneği” üyeleri Çanakkale’de bir araya geldi.
17 Haziran 1999 da kurulan Üniversite Öğretim Elemanları Dayanışma Derneği, ülkemizin birçok üniversitesinden yüzlerce akademisyenin bir araya geldiği ortak bir sivil toplum kuruluşudur. ÜNDER; İnsan onuru ve akademik özgürlüğe dayalı yüksek öğretimin varlığını koruma ve geliştirme vizyonu ile hareket ederek, her gün genişlemekte ve toplumsal değerini artırmaktadır.
ÜNDER Çanakkale Temsilcisi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Deniz Teknolojileri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Halit Kuşku’nun daveti üzerine Çanakkale’ye gelen akademisyenler bir dizi ortak faydalı çalışmalarda bulundular.
Çanakkale’nin tarihi ve kültürel değerleri, sosyolojik yapısı, üniversite-şehir entegrasyonu, bilimsel faaliyetlerin devamı üzerine yapılan değerlendirmelere katılan akademisyenler, yapılan programdan ziyadesi ile memnun kaldıklarını ifade ettiler.
ÜNDER Başkanı, Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Muhammed Kurulay; “Bu tür bilimsel faaliyet ve buluşmaları ülkemizin çeşitli şehir ve üniversitelerinde düzenli olarak sürdürmekteyiz. Çanakkale şehri, tarihimiz ve kültürümüz için önemli değerlerin başında gelir. Ülkemizin, üniversitelerimizin ve bilimsel çalışmaların gelişimi için faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz. Çanakkale’ de bizlere güzel bir ev sahipliği yapan dostlarımıza teşekkür ederiz.

About AkademikFikir Yazilar

Check Also

Goodhard Kanunu ve Akademik Teşvikler

Goodhard Kanunu ve Akademik Teşvikler Goodhard kanununa göre “Bir ölçüt hedef haline gelirse iyi bir …

Bir yanıt yazın