Kütahya ve Üniversitedeki Etkinliklerimiz

Üniversite Öğretim Elemanları Derneği (ÜNDER) olarak 17-18 Mayıs 2024 tarihleri arasında çeşitlik etkinliklere katılmak üzere Kütahya DPÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak’ın davetlisi olarak Kütahya’ya gittik. Açılışını Rektör hocamızın yapmış olduğu 2 Türk ve bir Filistinli öğrencinin hazırladığı “Gazze” konulu resim sergisine katılımımız ile etkinliklere başlamış olduk. Sonrasında ÜNDER Başkanı Prof. Dr. Muhammed Kurulay’ın Üniversite konferans salonunda “Yapay Zeka ve Yükseköğretimin Geleceği” konulu sunumunu ile devam etti.

Cuma namazımızı Selçuklu mimarisi ile inşa edilen Üniversite camisinde eda ettikten sonra öğrencilerle birlikte Filistin ve Gazze’ye destek yürüyüşüne katıldık. Akabinde hocamız Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak ve Milli Eğitim müşaviri Dr. Necdet Subaşı’nın “gençlik ve aile” konulu söyleşisini dinledik. Başta Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılan tarihi Ulu Camii olmak üzere şehrin tarihi mekanlarını ve Kütahya kalesini ziyaret ettik.

Tavşanlı ilçesine geçerek tasnifi yaklaşık 8 sene süren Yazma Eserler kütüphanesinin açılışına katıldık. Kütüphanede bulunan yaklaşık 1000 yıllık yazma Kur’an-ı Kerim ve el yazma kitaplarını incelendik. Sonrasında kütüphanenin açılışı münasebetiyle tertip edilen yemekli tanıtım toplantısına katıldık ve kütüphanenin açılış sürecinde yaşanan gelişmeleri ve kütüphanede yer alan kitaplarla ilgili yapılan çalışmaları dinledik.

İkinci güne kahvaltılı etkinlik ile başladık.  Kahvaltıya, Bandırma Üniversitesi rektörü Sayın Prof. Dr.  İsmail Boz ve Uludağ üniversitesi rektörü Sayın Prof. Dr.  Ferudun Yılmaz Hocalarımız ile üyelerimiz de iştirak etti. Sonrasında mezunlar için düzenlenen etkinliğe katılıp konuşmalar gerçekleştirildi ve yerleşke gezildi. Öğle yemeği akabinde konuk evinde hocaların Hocası Salih Tuğ hocamızın da katıldığı bir sohbet ile devam ettik. Sonrasında şehri gezerek ziyaretimizi nihayetleştirdik. Kıymetli Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak hocamızın şahsına ve ekibine gösterdiği misafirperverlik için çok teşekkür ederiz.

About MKurulayAAkil

Check Also

İslami İlimlerde Akademik Disiplinin Önemi, ÜNDER Etkinliği Haziran 2023, Üsküdar

ÜNDER  Akademisyenler derneği olarak düzenlediğimiz 18 Haziran 2023 tarihli Üsküdar’daki etkinliğin konuğu Prof. Dr. Fethi …

Bir yanıt yazın